Renovatie 16e eeuws Enkhuizer monument | Eiken Balkenplafond

Morgen geopend vanaf 08:00 uur

nl

Oude balken

Oude eiken balken

Oude grenen balken

Oude iepen balken

Oude eiken kinderbalken

Oude gordingen

Oude meerpalen

Oude Amerikaans grenen balken

Oude houten sokkels

Eiken balken winddroog

Eiken balken winddroog

Eiken gordingen winddroog

Lange eiken planken

Lange eiken balken

Eiken regels winddroog

Oude planken

Eiken Reims planken

Oude grenen planken

Eiken spoorplanken

Oude eiken planken

Oude eiken wijnpersplanken

Oud Eiken hooibergplanken

Barnwood Planken

Oude havenplanken

Eiken boomstamplanken

Frans eiken planken

Oude wagonplanken

Eiken wagonplanken geborsteld

Eiken wagonplanken geschaafd

Hardhouten wagonplanken

Oude grenen en vuren wagonplanken

Oude houten tafel

Oude eiken tafel

Wagonplanken tafel

Eiken kloostertafel

Rond Eiken tafel

Eiken boomstamtafel

Oud eiken buitentafel

Oud houten dakbeschot

Oud eiken dakbeschot

Oude dakbeschot planken

Frans eiken dakbeschot

Oude houten vloeren

Oude eiken vloer

Eiken vloer

Oude Amerikaans grenen vloer

Oude grenen vloer

Oude houten wandbekleding

Oud eiken wandbekleding

Barnwood wandbekleding

Oud houten gevelbekleding

Eiken gevelbekleding

Special items

18 eeuwse eiken bank

Lange oud eiken tafel

Oude eiken deur

Massief oud eiken salontafel

menu

Morgen geopend vanaf 08:00 uur

+31(0) 488 455 025

nl

Wanneer eiken balken worden gebruikt voor de restauratie van monumentale panden, wordt de geschiedenis hersteld—en dat is precies het soort werk waar we met passie aan bijdragen. Het restaureren van een monumentaal pand vraagt om vakmanschap, kennis en vooral respect voor het oorspronkelijke karakter en bouwmethodiek. Dit project betreft de restauratie van een historisch pand uit de 17e eeuw op een markante plek in het oude Enkhuizen direct aan de toenmalige Zuiderzee. Voor de balkenplafonds hebben wij ‘geschaafde eiken balken winddroog‘ geleverd.

historisch enkhuizen
geschaafde eiken balken 10x10 cm kepers

Historisch Enkhuizen

Enkhuizen kende haar bloeiperiode in de 17e eeuw. De stad was een machtig centrum van de haringvisserij en bezat de grootste vloot van de Nederlanden. Naast een eigen VOC-kamer had Enkhuizen ook een vestiging van de West-Indische Compagnie. Handel met de Oostzeelanden, Engeland, West-Afrika en Indië bracht welvaart, en met een bevolking van zo’n 25.000 inwoners was de stad in die tijd groter dan Amsterdam. Veel statige panden uit die periode herinneren nog altijd aan die welvarende tijd.

Moerbalken en kinderbalken

De traditionele bouwstijl van deze monumentale panden maakt gebruik van houten moerbalken en kinderbalken. De zware moerbalken lopen van muur tot muur en dragen de gehele verdieping, terwijl de haaks daarop geplaatste kinderbalken de vloerplanken ondersteunen. Een leuk detail van dit project is dat de eikenhouten dakbeschot planken grotendeels in de lengterichting van de kinderbalken lopen. Dit vraagt om extra brede planken, een knipoog naar de bouwtechnieken die destijds door welgestelde koopmannen werden toegepast. Op de begane grond blijft de relatief hoge plafondhoogte behouden, waardoor de grandeur van het pand volledig tot zijn recht komt in de in te richten living.

geschaafde eiken balken in een plafond interieur design

Geschaafde, winddroge eiken balken

Na een bezoek aan de houtwerf in Doorwerth is gekozen voor winddroge eiken balken met een schaafbewerking. Doordat het hout jarenlang op de wind heeft gedroogd, is de kwaliteit toegenomen en neemt de gevoeligheid voor werking af. Bovendien krijgt het hout een warme, doorleefde kleur. De proporties van de balken zijn met veel aandacht gekozen, zodat ze niet alleen constructief voldoen, maar ook esthetisch aansluiten bij het historische karakter van het pand.

Voor de begane grond met zijn hoge plafonds is gekozen voor moederbalken van 21 x 24 cm, gecombineerd met eiken kinderbalken van 10 x 10 cm. In de andere ruimtes is variatie aangebracht in de speciaal op maat gemaakte afmetingen van de dragende balken, zoals 18 x 23 cm, 16 x 22 cm en 21 x 24 cm. De kinderbalken zijn traditioneel gehouden op 10 x 10 cm, met de gebruikelijke hart-op-hart afstand die in historische panden werd toegepast.

eiken overkapping geschaafde eiken balken
geschaafde eiken balken 10x10 cm kepers

Dit project illustreert hoe met respect voor historische bouwmethoden en authentieke materialen een monumentaal pand weer tot zijn recht kan komen. Een leuk project waar wij als team met plezier aan gewerkt hebben.

Projecten

Welcome to Patagonia Amsterdam!

Een leuke en bovendien hele leerzame samenwerking met het kledingmerk…

Oud Eiken Gastenverblijf nabij het strand

Noord Holland, Nederland Een buitengewoon en opvallend project waar we…